Dětské lekce

Děti jsou naše budoucnost. Jsou úžasné… učenlivé, pružné, originální a čím menší, tím bezelstnější. Milí rodičové, ráda bych vám vzkázala, že o vašich životech a domácnostech vím takřka všechno. (I to, co jste doposud sami nevěděli.) Věřím, že vy o mně taky, takže se pojďme domluvit, že já dětem nebudu věřit úplně všechno a vy taky ne. Nebavíme se tu o lžích, ale o pravdě stokrát vyřčené jinak a sami tušíte, co dětská bezelstnost a úhel pohledu dokážou s obyčejnými informacemi provést.

Zde je pár hlášek z dětských lekcí, které jsem si stihla včas poznačit, anebo jsou zkrátka nezapomenutelné.

 • „Ty máš větší svaly než můj taťka!“
 • „Holky, nemůžete si toho magnézka dávat tolik. To není síla v tubě. Podívejte se na mě – všimly jste si někdy, že bych ho používala?“ „Ne, to je pravda. Ale občas si dáváš tu vodku, co máš schovanou pod počítačem.“ (vodkou byla myšlena Alpa aplikovaná nikoli vnitřně, ale pouze zevnějšku na odmaštění rukou… :-D)
 • „Můžu jít kakat?“
 • Ať děláme cokoli: „A je za to tanclík?“
 • „Já chci dneska tanclíka za side sit!“ „Tak ukaž.“ „A jak se to dělá?“
 • „Můžu se zeptat? Proč ty malý děcka, co mají hodinu po nás, mají vždycky lepší písničku na rocvičku než my?!“
 • „Tady musíš líp zaseknout nohu, aby ti to drželo.“ „My máme nově přestěhovanej pokojíček, protože jsme tam měli plíseň!“ „Aha.“
 • Před rozcvičkou: „Holky, byly jste všechny na záchodě?“ „Ano!!!“ Během rozcvičky: „Mně se chce čůrat!“
 • „… takže tady dáte ruku a hned pod ni nohu…“ „Míšo, můžu ti česat vlasy?“
 • „Moje mamka minule na lekci dělala grilovaný kuře a já jsem jí řekla, že to teda nebylo kuře, ale slepice“. (Holčička to ve své podstatě vymyslela velice chytře, protože kuře je přece mládě od slepice a maminka už přece není malá… :-D )
 • „Tak se pojďme rozšplhat…“ „A Míšo, mně vypadly dva zuby, podívej!“ Což spustí nevyhnutelnou lavinu dalších zubních prohlídek… „A mně jeden!“ „A mně už rostou druhý!“ „Tady ten úplně vzadu jsem si vytrhla sama!“  … … …
 • „A když budem hodný, pustíš nám za odměnu tu velkou televizi s Elzou?“
 • „Míšo, já jsem tě viděla v počítači na videu! A naučíš mě takový to, jak jsi tam takhle za ruku a držíš si za uchem nohu?“
 • „Ahoj, no teda, tys tady dlouho nebyla. Copak, bylas nemocná?“ „Ne, mně se nechtělo.“ :-D
 • „Tuhle písničku znám, taťka ji má v telefonu jako zvonění!“
 • „Já jsem včera blinkala!“
 • „My jsme dneska ve škole v těláku šplhali a já jsem byla nejlepší, heč!“
 • „Já bych dneska chtěla trénovat ten krucipísek!“

Jinak je naprosto běžné, že ty menší děti využijí každou nestřeženou setinu vteřiny k tomu, aby si namazaly tekuté magnézium doslova od hlavy až k patě a potom hrdě rozhlašují, že jsou sněhuláci. Už naprosto tradičně smývám z podlahy bílé stopy a zrcadla – ty už pomalu vzdávám :-D Už jsem se musela uchýlit k nepopulárnímu řešení zabavování magnézek během lekcí a přídělovému systému.

Ale jak říkám – děti jsou úžasné, jsou inspirativní, učí se velmi rychle a jsou prostě boží. Naše budoucnost je boží! Tak si ji hýčkejme ;-)


Jana D.
03.05.16 11:46

Tak krucipísek mě rozbil! Totálně! :D Má drahá dcérenka se mě pokaždé, když jdu do Tanceláře, ptá, jestli může jít cvičit se mnou. No už aby vyrostla, nebo aby bylo takových cácorek víc, třeba zase na nějakou tu pidi baletní přípravku! :) Jo a mimochodem, dětičky jsou boží, protože mají boží paní učitelku! ;)
Simona G.
03.05.16 11:54

Nase Kája se věší jako opice na kde jakou dopravní značku. Radek to po ní opakuje. Musím plánovat pěší cesty tam, kde je minimum značek nebo dat alespoň hodinu na víc na cestu. A když jdu cvičit já, tak večer místo pohádky, musím ukazovat a vysvětlovat a nejlépe i naučit vše, co jsme dělali.
Renata V.
04.05.16 12:48

Nase Julinka se uz tesi az bude chodit "na tyc a na zrcadlo" :)
.
 


Míšin blog

Blog o Tanceláři, pole dance, pohybu, tanci, o mně, a taky o vás a o všem a o všech okolo.

Poslední články

20.09.17
Kdybych měla tento den vyjádřit jedním slovem, bude to slovo… počkejte… to nejde, ani miliarda slov by neobsáhla tento úžasný den plný únavy, nadějí, potu (dokonce i krve), emocí, radosti, přátelství, sdílení, podpory, napětí, úlevy a neskutečných výkonů.
Celý článek...
20.06.17
Mistrovství Pole Sport ČR 2017 očima doprovodného týmu v podání Jindřišky.
Celý článek...
26.01.17
Pole sport/pole dance na vás útočí ze všech stran. Tisíce různých ohromujících krkolomných fotografií a videí pole dancerek a pole dancerů na vás vybafují ze všech zákoutí médií, až skoro nejde je nemít vypálené na sítnici. A prostě jste dospěli k rozhodnutí, že to chcete taky zkusit...
Celý článek...
16.11.16
S TaPárty je to jako s Vánoci… člověk se na ně těší jak malej Jarda, připravuje se, nervuje se, aby bylo všechno tip ťop, a ono to všechno jen tak profrčí kolem vás a najednou je po všem. Dojmů a vzpomínek ovšem zůstalo mnoho, tak se pojďme společně ohlédnout.
Celý článek...