Pole dance a modřiny

Modřiny z pole dance jsou jako mraky v duze. Je jich hodně a mívají roztodivné tvary a barvy. Zrovna nedávno otevírám před lekcí dveře do sálu a koukám na kurzistku Kláru, která má na stehně modrozelenofialový flek velikosti dlaně a v něm jakési čáry. No, očividně se musela zranit o hrábě, ale prý je to stoprocentně z pole sportu. Asi nekecá… že by ta potvora superman…?

Život je nefér a nefér je taky to, že někdo se na tyč jen podívá a už vypadá jak dalmatin, a někomu zas naskočí nějaké to jelítko až po život ohrožujících psích kusech.

Nicméně my, zapálené poledancerky, jsme na své tyčopolibky hrdé! Nosíme je jako tetování, a pokud si okolí ještě nezvyklo, na různá doporučení ohledně domácího násilí reagujeme smíchem a ujištěním, že nás skutečně nikdo nebije a ani by to nezkusil, protože od té doby, co jsme začaly s pole dance, nám tak narostly ramena, že přirozeně budíme respekt.

Na prd je samozřejmě extrémní a nadměrná tvorba bolestivých modřin, v opravdu extrémních případech doporučuji návštěvu lékaře. Jinak ale tyč a sem tam nějaká ta modřina prostě k době patří, o tom žádná, tyč není z marshmallow, že jo. Nejtěžší jsou samozřejmě začátky, to vás bolí celý člověk a vypadáte jak taťka Šmoula, než se vám kůže „zhroší“ a zvykne si. Ale fakt si zvykne, slibuju! Já jsem toho živoucím důkazem – vždyť jsem na tyči denně a moje barva je vesměs tělová.  Proces zhrošení kůže je individuálně dlouhý, každý jsme přece jiný… ale pravda je ta, že dokud budou nové triky (což budou pořád a neustále), tak budou i nové modřiny.

A co tedy s takovým nadělením? No, rozhodně nečekejte radu typu „tady tím si to natřete a do večera moncl zmizí“, takhle to nefunguje. Modřina vznikne tak, že nárazem či tlakem se naruší drobné cévy pod kůží a vylije se z nich krev. Nejprve je modřina tmavě červeno-modro-fialová, to díky prosvítání krve přes kůži. Časem se červené krvinky rozpadají a modřina postupně bledne – přes zelenavou, světle hnědou, žlutou barvu.

Já sama jsem typ, který jde k doktorovi a do lékárny až v tom nejposlednějším případě, proto v tomto článku ode mě čekejte jen babské rady, které mám na sobě ozkoušené. Ale viz výše – každý jsme jiný, a co pomůže mně, vám nemusí, tak ne, že mě budete moc pomlouvat!

CHLAZENÍ

Modřinu první dva dny občas zchlaďte. Ovšem zde platí heslo „všeho s mírou“, takže to nepřehánějte, ať si danou oblast nepodchladíte! Stačí přiložit něco studeného (ne ledového, a nejlépe přes nějaký textil) a nechat jen pár minut. Naopak cca od třetího dne už je potřeba střídat chlazení i s nahříváním. Pokud je to v teplých měsících, pomůže sluníčko.

OCET

Ocet máte určitě doma všichni. Nařeďte si jeden díl octa na dva díly vody a používejte jako obklad na vatovém tampónku třeba večer před spaním. Pokud vám ocet smrdí, použijte Alpu, nebo slivovičku od strýca, a pokud neodoláte a dáte si maličkatý šlaftruňk, usnete blaženě jako batole. Opět nezapomínáme na radu „všeho s mírou“. (A na mysli mám míru s malým… m… označující malé množství. :-D )

BYLINKY

Arnika, měsíček, aloe. Určitě je ještě daleko více bylinek, které by se daly v boji proti modřinám využít, ale tyhle já velmi dobře znám. Pořiďte si mast, určitě vás to nezruinuje, už je na vás, jestli bude bio nebo nebio, anebo pokud jste pěstitelé a kutilové, si ji vyrobte doma sami, jako já. A pokud máte doma aloe, ufikněte list a potřete si modřinu gelem přímo z listu.

PREVENCE

Abyste měli polibků od tyče i při intenzivním tréninku co nejmíň, je potřeba se zaměřit především na prevenci. Pohyb vám nechybí, pokud děláte pole dance, takže to je v suchu. Nebudu se rozepisovat o tom, jak obrovský vliv má na zdraví výživa, že, takže se (alespoň občas) vyhýbejte tučným jídlům a dejte si ovoce a zeleninu, ve kterých je spoustu vitamínů. Jo? A taky se nevyhýbejte česneku. Já říkám pořád, že je zdravej. A ještě jako bonus po vás nepůjdou upíři. A co se týče koupele/sprchy – já sama zbožňuju sprchu dlouhou a horkou, ale už několik let udržuju zvyk, který nikdy nevynechám – a to ten, že na závěr prudce zatočím baterií opačně až nadoraz, a končetiny si osprchuju v ledové vodě. Zpočátku jsem syčela, teď už mi to ale nedělá problém. Vy to dáte taky!

Tak modřinám zdar (ale s mírou) a uvidíme se u stropu!


Klára Č.
24.05.16 07:10

To jsem já na tom obrázku
Klára Č.
24.05.16 07:12

Jinak arnika je vynikajicí na modřinky a výborný je také bylinkový čaj s přesličkou :)
.
 


Míšin blog

Blog o Tanceláři, pole dance, pohybu, tanci, o mně, a taky o vás a o všem a o všech okolo.

Poslední články

Side sit
09.11.20
You tube kanál Mishpole ožívá a s ním přichází video tutoriál na prvek Sidesit.
Celý článek...
09.11.20
Další tutoriál na MishPole je venku- tentokrát na přání něco pro pokročilé. Nezapomeňte se mi vyfotit. Těším se!
Celý článek...
13.01.19
Krátké reportážní video z premiérového dne (11.1.2019) představení Dáma na G4.
Celý článek...
16.10.18
Videoreportáž z MČR PoleArt 2018. V neděli 14.10.2018 výprava z Tanceláře bojovala v Praze. Můžete strávit celý soutěžní den s námi a kouknout pod pokličku, jak to na takové velké soutěži vypadá ze strany soutěžícího. Jen malé varování: video má 40 minut. Stojí ale za to.
Celý článek...